ÁLTALÁNOS KÉRDÉSEK
MILYEN TÍPUSÚ SZIGETELÉSI MUNKÁKAT VÉGEZ AZ OTSZIG KFT.?
Cégünk bitumenes szigetelő lemezzel, PVC és FPO/TPO szigetelő lemezzel végzett csapadékvíz és talajban lévő víz elleni szigetelések kivitelezésével foglalkozik több, mint 30 éve. A tetőt érintő teljes csapadékvíz elvezetési rendszer kiépítése, kivétel a bádogos és gépészeti munkák, de ettől függetlenül a tetőn való különböző felépítmények (gépészeti és energetikai elemek) lábazatainak teljes értékű szigetelését vállaljuk.
A bádogos lemezre való vízmentes zárásával és a szükséges lejtésképzésen túl az épületszerkezetek által kívánt szigetelési rétegrendbe a hőszigetelések beépítése is a profilunkhoz tartozik.
MILYEN TÍPUSÚ ÉPÜLETEK SZIGETELÉSÉVEL FOGLALKOZIK AZ OTSZIG KFT.?
Szigeteléstechnikai vállalatunk 1994 óta a lakossági és ipari szigetelések megbízható szakértője. Fő tevékenységünk a lapostetők, teraszok és pincék energetikai és csapadékvíz elleni szigetelése, hogy otthona és épülete hosszú távon védve legyen minden külső behatástól.
Lakossági oldalon a lapostetős épületek és teraszok szigetelése jelenti fő profilunkat, míg ipari megrendelőink számára csarnokok és gyárépületek teljeskörű szigetelési megoldásait kínáljuk. Emellett az agrárszektorban is nagy tapasztalattal rendelkezünk, különösen tűzivíz- és hígtrágya tárolók szigetelésében.
CSAK AZ ÚJ ÉPÍTÉSŰ TETŐKET SZIGETELNEK? HASZNÁLATBAN LEVŐ TETŐSZIGETELÉS FELÚJÍTÁSÁT VÁLLALJÁK-E?
Előfordul a gyakori beázás az épületeken, ezért elég sűrűn az ilyen típusú problémával fordulnak hozzánk ügyfeleink. Természetesen a hő és párazárást az első alkalommal, tehát kivitelezés során érdemes jól megcsinálni. nagyobb szakértelemmel és gondos ráfordítással kivitelezett tetőknél a későbbiek során felmerülő kellemetlenségeket és a magasabb javítási költségeket el lehet kerülni.
Vállalkozásunk fő profilja beázásokat okozó, vagy elöregedett lakossági lapostető-szigetelések felújítása. Megoldásként ügyfeleink számára szükséges, egyénre szabott technológiai kivitelezést garantáljuk, amit jól képzett, tapasztalt szakembergárdával végzünk.
FELKERESÉS ESETÉN MEKKORA ÖSSZEGBE KERÜL ÖNÖKNÉL A TETŐFELMÉRÉS?
A szakértői személyre szabott szigetelési árajánlat díjmentes, amely személyes megjelenéssel tetőfelmérést tartalmaz.
MELY ÉVSZAKBAN VÁLLALJÁK A SZIGETELÉS KIVITELEZÉSÉT?
Dolgozunk olyan korszerű, és hideghajlékonyságú bitumenes szigetelőlemezek hegesztésével amely minden évszakban nagy biztonsággal tudjuk a garantálni a kivitelezést.
MIÉRT VÁLASSZA AZ OTSZIG KFT.-T?
Az OTSZIG Kft. több évtizedes tapasztalattal rendelkezik az ipari és lakossági szigetelések területén. Csapatunk a legmodernebb technológiákat és prémium anyagokat alkalmazza, hogy tartós és megbízható szigetelési megoldásokat nyújtsunk. Ha tetőszigetelési problémája van, kérjen ingyenes felmérést és árajánlatot – segítünk megtalálni a legjobb megoldást!
LAPOSTETŐS MAGÁNHÁZAK TETŐSZIGETELÉSE
MENNYI IDEIG TART A LAPOSTETŐ SZIGETELÉSE?
A munka időtartama a tető méretétől, formájától és az alkalmazott technológiától függ. Általában egy családi ház lapostetőjének szigetelése néhány napot vesz igénybe, de az időjárás is befolyásolhatja a kivitelezést. A pontos időt az állapotfelmérés során határozzuk meg.
MILYEN VASTAGSÁGÚ SZIGETELŐANYAGOT ÉRDEMES HASZNÁLNI?
A szigetelőanyag vastagságát a tető szerkezetétől, az épület típusától és az energetikai számításoktól függően választjuk ki, amit a tervező meghatároz. Így biztosítjuk, hogy a tető megfelelő hőszigeteléssel rendelkezzen, amely hosszú távon csökkenti az energiafelhasználást.
MIÉRT ÉRDEMES PVC FÓLIÁT VÁLASZTANI A LAPOSTETŐ SZIGETELÉSÉHEZ?
A PVC lemez (membrán) rendkívül tartós, rugalmas és ellenáll az időjárási hatásoknak, beleértve az UV-sugárzást és a hőingadozásokat. Karbantartást igényel, de hosszú éveken át biztosítja a tető védelmét.
MENNYI A PVC FÓLIÁS SZIGETELÉS ÉLETTARTAMA?
A PVC fóliás szigetelés élettartama átlagosan 20-30 év. Megfelelő kivitelezés és rendszeres ellenőrzés és karbantartás mellett akár még ennél is tovább tartós maradhat, így hosszú távú megoldást jelenthet.
HOGYAN TÖRTÉNIK A TETŐ ÁLLAPOTÁNAK FELMÉRÉSE?
Az állapotfelmérés során szakembereink alaposan megvizsgálják (szemrevételezés) a tető szerkezetét, a rétegrendeket és az esetleges kritikus pontokat. Ezt követően ajánlunk egyedi szigetelési megoldást, ismertetjük a munkafolyamatot és részletes árkalkulációt készítünk Önnek.
MILYEN KARBANTARTÁST IGÉNYEL A LAPOSTETŐ SZIGETELÉSE?
A PVC fóliás szigetelés minimális karbantartást igényel. Évente akár több alkalommal ellenőrizni szükséges a tető állapotát, különösen a lefolyók és az átvezetések környékét biztosítva ezzel a megfelelő vízelvezetést. Igény szerint szakembereink elvégzik a szükséges karbantartási munkákat, így a tető élettartama időben kitolódhat.
HDPE SZIGETELÉSEK
HOGYAN TÖRTÉNIK AZ ALJZAT ELŐKÉSZÍTÉSE?
Az aljzat tömörsége meg kell feleljen a tervekben előírt követelménynek. Gyenge, vagy összenyomható, puha talajt, amit nem lehet tömöríteni, ki kell cserélni és a cserélt talajt megfelelően tömöríteni. A teljes felületnek simának, idegen, éles, törmelékektől, szerves anyagoktól, és egyéb hasonló sérülést okozó anyagoktól mentesnek kell lennie.
MIRE HASZNÁLJÁK A HDPE LEMEZT AZ ÉPÍTŐIPARBAN?
Az építőiparban a hőszigetelés során használják, kiváló hőszigetelő tulajdonsága miatt. Gyakran használják az épületek szigetelő rétegeiben, előfordul hangszigetelő táblákban. Korrózióállósága miatt kifejezetten alkalmas és ideális a vízelvezető rendszerek anyagaihoz.
MILYEN IDŐJÁRÁSI VISZONYOK KÖZÖTT VÉGEZHETŐ A HDPE FÓLIÁZÁS?
A szigetelés kivitelezését 5 °C és 40 °C közötti levegő hőmérsékletnél kell végezni. 40 °C feletti levegő hőmérsékletnél meg kell győződni arról, hogy a hegesztési varratok megfelelő minőségűek. Hegesztés nem végezhető túlzott nedvesség (pl.: köd, eső, harmat) jelenlétében vagy erős szélben.
HOGYAN HEGESZTJÜK ÖSSZE A HDPE FÓLIÁT AZ SÍK MEZŐBEN?
Forróékes eljárással végezzük a HDPE fólia hegesztését. A fúziós (forróékes) hegesztésnél egy fém éket melegítünk a kívánt hőmérsékletre és ezt vezetjük keresztül a szomszédos szigetelőlemezek átlapolt szélein. A fűtőék kívánt hőmérsékletre felmelegíti a két lemez csatlakozási területét, majd előre megtervezett hőmérséklet és nyomás értékek alkalmazásával illesztjük össze a fóliákat, ezzel biztosítva a tökéletes zárást.
HOGYAN TÖRTÉNIK A HDPE FÓLIA RONCSOLÁSMENTES HEGESZTÉSI VARRAT ELLENŐRZÉSE (IAGI, DVS SZERINT)?
A varratvizsgálat a hegesztési munka részét képezi. A hegesztést végzőnek minden egyes hegesztési varratot roncsolásmentes eljárással, a varrat teljes hosszában vizsgálni kell. A varrat helyét, a készítés dátumát, a vizsgálatot végző személy nevét, a roncsolásmentes vizsgálat eredményét, rögzíteni kell és átadni a tulajdonos képviselőjének.

Forrókés
TECHNOLÓGIAI KÉRDÉSEK
HOGYAN KELL TÁROLNI A HDPE FÓLIÁT?
A tekercseket sima, esetleges sérülést okozó kavicsoktól mentes területen kell tárolni. A tekercseket óvni kell sártól, kosztól, portól, vágástól, kiszúródástól, illetve minden olyan hatástól, amely károsíthatja. Amennyiben szükséges a tárolási helyszínt védőtakarással kell ellátni, pl: homok (min. 100 mm), vagy geotextília (min.800 g/m2) ha a tárolási terület felülete kavicsos (≤ 6 mm ). Az ennél nagyobb köveket (> 6 mm) a tárolási területről el kell távolítani.
3 tekercsnél több nem tárolható egymásra fektetve.
A tekercseket tisztán kell tartani. Ha a tekercsek 2 hónapnál hosszabb ideig a szabadban vannak, ponyvával vagy hasonlóval le kell fedni és biztosítani, hogy erős szél esetén is védje a tekercseket.
MIRE HASZNÁLJÁK A HDPE LEMEZT AZ ÉPÍTŐIPARBAN?
Az építőiparban jelentős felhasználási terület a hőszigetelés során, kiváló hőszigetelő tulajdonsággal rendelkezik, gyakran használják az épületek szigetelő rétegeiben, előfordul hangszigetelő táblákban stb…
Vízelvezető rendszerek anyagai: korrózióállósága miatt kifejezetten alkalmas és ideálissá teszi a vízelvezető rendszerek anyagaihoz…
HOGYAN TÖRTÉNIK AZ ALJZAT ELŐKÉSZÍTÉSE?
Általában a szigetelés kivitelezője nem felelős a földmunkavégzésért a munkaterületen. A fővállalkozó felelőssége a munkaterület előkészítése, az előkészített felület megóvása, és a szigetelendő felület csapadékos időjárás esetén történő víztelenítése.
A tulajdonos képviselője (műszaki ellenőr) ellenőrzi az előkészített felületet. Az aljzat tömörsége meg kell feleljen a tervekben előírt követelménynek. Gyenge, vagy összenyomható, puha talajt, amit nem lehet tömöríteni, ki kell cserélni és a cserélt talajt megfelelően tömöríteni. A teljes felületnek simának, idegen, éles, törmelékektől, szerves anyagoktól, és egyéb hasonló sérülést okozó anyagoktól mentesnek kell lennie. Nem engedélyezhető a felületen állandó víz, kiálló kövek jelenléte.
A szigetelés kivitelezőjének a munkaterületet, amelyen a beépítés történik, (naponta) jóvá kell hagynia.
HOGYAN SZÜKSÉGESEK AZ ÁTFEDÉSEK KIALAKÍTÁSA, A VARRATKÉPZÉS?
Általában a hegesztési varratokat a rézsű lejtés irányában kell vezetni, nem keresztbe. A rézsű és a sík felület találkozásánál a rézsűhöz merőleges hegesztési csatlakozásokat, a rézsűlábtól kb: 1,5 m távolságban kell kialakítani az aljzaton. A szigetelés minőségellenőrének minden egyes hegesztési varratot dokumentálnia kell, a hegesztési jegyzőkönyvben megfelelően dokumentálva nyomtatvány szerint.
A hegesztési dokumentációnak tartalmaznia kell a hegesztési varrat számát, a hegesztés dátumát és idejét, a hegesztő nevét, a varrat hosszát, és a varratvizsgálat adatait.
A varratképzés nem végezhető, ha az anyag hőmérséklete 0° C vagy alacsonyabb, amennyiben az IAGI, International Association of Geosynthetic Installers feltételeknek teljesülniük kell.
MILYEN IDŐJÁRÁSI VISZONYOK KÖZÖTT VÉGEZHETŐ A HDPE FÓLIÁZÁS?
A szigetelés kivitelezését 5 °C és 40 °C közötti levegő hőmérsékletnél kell végezni. 40 °C feletti levegő hőmérsékletnél megkell győződni arról , hogy a hegesztési varratok megfelelő minőségűek. Hegesztés nem végezhető túlzott nedvesség (pl.: köd, eső, harmat) jelentlétében vagy erős szélben.
Extrúziós hegesztés 83 %-nél alacsonyabb páratartalom, a forróékes hegesztés pedig 90 %-nál alacsonyabb páratartalom esetén végezhető. Magasabb páratartalom esetén csak azután végezhető hegesztés miután meggyőződtek arról, hogy a varrat a projekt előírásainak megfelel.
HOGYAN HEGESZTJÜK ÖSSZE A HDPE FÓLIÁT AZ SÍK MEZŐBEN?
Forróékes hegesztés eljárással.
A fúziós (forróékes) hegesztésnél egy fém éket melegítünk a kívánt hőmérsékletre és ezt vezetjük keresztül a szomszédos szigetelőlemezek átlapolt szélein. A fűtőék kívánt hőmérsékletre felmelegíti a két lemez csatlakozási területét.
Az éket közvetlenül görgők követik, amelyek meghatározott nyomást fejtenek ki a felmelegített területre, kialakítva a két lemez közötti kapcsolódást (fúziót). A hegesztést megelőzően kb: 150 mm szélességű átlapolást kell kialakítani és az átlapolt felületeket meg kell tisztítani. A hegesztőgépnek önjáró automatának kell lennie, melyen állíthatók az alkalmazandó sebesség, hőmérséklet és nyomás értékek. A hegesztőgépen a hegesztési hőmérsékletet az anyag vastagságának és a levegő hőmérsékletének függvényében kell beállítani, a haladási sebességet pedig az alkalmazott anyagvastagság és anyaghőmérséklet szerint.
MILYEN HEGESZTÉSI ELJÁRÁS LÉTEZIK MÉG?
Létezik még extruziós hegesztés eljárás is, melyhez speciális hegesztőzsinór szükséges.
A hegesztőzsinórt vákuum csomagolásban kerül kiszállításra. A csomagolás védelmet nyújt a nedvesség ellen. A csomagolást csak közvetlenül a felhasználás előtt kell eltávolítani.
A hegesztőzsinór tanusítványát minden csomag tartalmazza.
Az Extrúziós hegesztés folyamata:
Az extrúziós hegesztés során a szigetelőlemezzel azonos alapanyagú forró extrudátum kerül a két csatlakoztatott, előmelegített lemezre.
A hegesztőzsinór az extrúziós hegesztőgépben felolvad és forró extrudátumként kerül a két csatlakoztatandó, előmelegített lemez tetejére.
A hegesztési területen a csatlakoztatandó lemezek előmelegítését, az extrúziós hegesztőgép végzi.
A teflon hegesztőpapucs (amely meghatározza az extrudátum profilját) helyes méreteit ellenőrzini kell a hegesztés megkezdése előtt. (Sarkok hegesztésére speciálisan képzett hegesztőpapucs használatos.)
A hőmérséklet szabályozót a helyes értékre állítva a hegesztőgép kb. 20 perc alatt melegszik fel.
Hegesztési sebesség: 0,2 – 0,5 m/min
Ha a hegesztési terület elő van készítve, a hegesztőgép fúvókáját és a papucsát a hegesztési felületre kell helyezni. A hegesztőgép előrehaladása közben ügyelni kell arra, hogy az előmelegítő fúvóka közepe a felső lemez szélén legyen, és a
Ha a hegesztőgép a kívánt módon működik, el kell végezni a próbahegesztést, és ellenőrizni, hogy a tesztadatok megfelelnek-e az specifikációnak. A szigetelőlemez hegesztése előtt a próbavarratoknak megfelelőeknek kell lenniük.
A hegesztési folyamat során a hegesztést végzőnek figyelnie kell arra, hogy a hegesztőgép sebessége és beállításai a helyes értéken legyenek.
Az elsődleges hegesztési eljárás a forróékes hegesztés, az extrúziós hegesztést a javításokhoz és részetekhez (pl.: csőáttörések, csomópontok stb.) kell alkalmazni.
HOGYAN TÖRTÉNIK A HDPE FÓLIA RONCSOLÁSMENTES HEGESZTÉSI VARRAT ELLENŐRZÉSE (IAGI,DVS SZERINT) ELŐÍRÁS SZERINT?
A hegesztést végzőnek minden egyes hegesztési varratot roncsolásmentes eljárással, külső megjelenés alapján, a varrat teljes hosszában vizsgálni kell, mielőtt eltakarásra kerülnek. Minden egyes varratot számozni vagy másként jelölni kell. A varrat helyét, a készítés dátumát, a vizsgálatot végző személy nevét, a roncsolásmentes viszgálat eredményét, rögzíteni kell és átadni a tulajdonos képviselőjének.
Részletesen az alábbiakat kell ellenőrizni:
- varrat szerkezete és egyenletessége
- hegesztési varratok formája és domborúlata
- extruziós varrat központi elhelyezkedése és széleinek területe
- vannak e bevágások ill. barázdák a hegesztési zónában
- hibák, pl: hegesztetlen részek, vagy redőzött pontok
A varratvizsgálat a hegesztési munka részét képezi. Minden sérülést, és hibát az észlelése után azonnal számmal kell ellátni és meg kell jelölni. Minden hibát ki kell javítani, újra ellenőrizni, és jelölni kell, hogy a javítás megfelelően elkészült.
A varrat külső megjelenése elfogadható, ha nem mutat a szabályostól való eltérést, hibát:
ha helyi, kis mértékű eltérések nem csökkentik a varrat alkalmasságát a varrat hullámosodása, illetve a varrat felülete elfogadható, ha hullámosodás csak kis számban fordul elő a barázdák korlátozott számban elfogadhatók, ha a mélységük nem nagyobb a szigetelőlemez vastagságának 10%-nál
A roncsolásmentes varratvizsgálatot tapasztalt szakembereknek végzik, akik jól ismerik a hegesztési és varratvizsgálati eljárásokat.

Kettős hegesztési varrat

Tipikus extrúziós hegesztési varrat
IPARI ÉPÜLETEK, CSARNOKOK SZIGETELÉSE
MILYEN SZIGETELÉSI TECHNOLÓGIÁKAT HASZNÁL AZ OTSZIG IPARI ÉPÜLETEK SZIGETELÉSÉHEZ?
Az OTSZIG korszerű szigetelési eljárásokat alkalmaz, mint a modifikált bitumen, PVC és FPO/TPO lemezek, amelyek időtálló védelmet nyújtanak csarnokok, irodaházak és ipari létesítmények számára. Ezek a technológiák biztosítják a csapadékvíz elleni szigetelést és az energiahatékonyságot.
MILYEN ELŐNYEI VANNAK AZ OTSZIG SZIGETELÉSI MEGOLDÁSAINAK IPARI ÉPÜLETEKNÉL?
Az OTSZIG szigetelési megoldásai nemcsak a hőveszteséget minimalizálják, hanem megfelelnek a tűzvédelmi és energiahatékonysági előírásoknak is. Emellett hosszú élettartamú, alacsony karbantartási igényű rendszereket kínálunk, amelyek megóvják az épületet az időjárás viszontagságaitól.
MIÉRT FONTOS A TŰZVÉDELMI ELŐÍRÁSOKNAK VALÓ MEGFELELÉS AZ IPARI ÉPÜLETEK SZIGETELÉSÉNÉL?
A tűzvédelmi előírások betartása kritikus az ipari épületeknél, hiszen ezek az épületek nagy terhelésnek és veszélyforrásnak vannak kitéve. Az OTSZIG olyan szigetelési rendszereket kínál, amelyek nemcsak kiváló hőszigetelést, hanem magas tűzállóságot is biztosítanak, így megfelelnek a szigorú előírásoknak.
HOGYAN BIZTOSÍTJA AZ OTSZIG A HOSSZÚ TÁVÚ SZIGETELÉS MEGBÍZHATÓSÁGÁT?
Szakértő csapatunk prémium minőségű anyagokkal és modern technológiákkal dolgozik. A modifikált bitumenes, PVC és FPO/TPO lemezek tartóssága és ellenállóképessége biztosítja, hogy a szigetelés évtizedeken át megőrizze hatékonyságát, minimális karbantartás mellett.
MENNYI IDŐ ALATT KÉSZÜL EL EGY CSARNOK VAGY IPARI ÉPÜLET SZIGETELÉSE?
A szigetelési munkák időtartama az épület méretétől és a funkcionális kialakításától függ. Az OTSZIG csapata mindig a lehető leggyorsabban és leghatékonyabban dolgozik, anélkül, hogy kompromisszumot kötne a minőség terén. SZAKEMBEREINK A ÁRAJÁNLAT KÉRÉS SORÁN PONTOSAN TÁJÉKOZTATJÁK A VÁRHATÓ KIVITELEZÉSI IDŐRŐL.
MILYEN GARANCIÁT VÁLLAL AZ OTSZIG A SZIGETELÉSI MUNKÁKRA?
Az OTSZIG a kivitelezett szigetelési munkákra akár 20 év garanciát is biztosít, mely a felhasznált anyagok minőségétől és a kivitelezés során alkalmazott technológiától függ. Célunk, hogy ügyfeleink hosszú távon is elégedettek legyenek szigetelési megoldásainkkal.
AZ OTSZIG SZIGETELÉSE MEGFELEL A FENNTARTHATÓSÁGI ELŐÍRÁSOKNAK?
Igen, az OTSZIG elkötelezett a környezetvédelem mellett, ezért olyan szigetelési anyagokat és technológiákat használunk, amelyek hosszú élettartamúak, újrahasznosíthatók, és alacsony energiafelhasználással járnak, így csökkentve az épületek környezeti terhelését.
HOGYAN TUDOK ÁRAJÁNLATOT KÉRNI A SZIGETELÉSI PROJEKTEMHEZ?
Egyszerűen lépjen kapcsolatba velünk az oldalon található „Ajánlatkérés” gombon keresztül, vagy hívja szakértői csapatunkat a +36 20 9603 301-es telefonszámon. Részletesen átbeszéljük igényeit, és a lehető leghamarabb személyre szabott árajánlatot adunk.
MILYEN TÍPUSÚ ÉPÜLETEKHEZ NYÚJT SZIGETELÉSI MEGOLDÁSOKAT AZ OTSZIG?
Az OTSZIG szigetelési megoldásai kifejezetten csarnokokhoz, irodaházakhoz, ipari épületekhez és bevásárlóközpontokhoz készültek. Minden szigetelési munkát az adott épület sajátosságai alapján terveztetünk meg, hogy maximális hatékonyságot érjünk el.
SZIGETELÉSI HIBÁK JAVÍTÁSA
MI A TEENDŐ, HA KELETKEZNEK HIBÁK ÉS EZEK JAVÍTÁSA HOGYAN ZAJLIK?
Az ellenőrnek a szigetelés teljes felültét át kell vizsgálni, és ellenőrizni kell, hogy hibák, lyukak, ismeretlen anyagok, vagy egyéb szennyeződések nincsenek-e jelen.
Az ellenőrzéskor a szigetelésnek tisztának kell lennie.
MILYEN JAVÍTÁSI ELJÁRÁST HASZNÁL AZ OTSZIG KFT HDPE FÓLIÁZÁS SORÁN?
Minden hibát folttal, vagy cserével javítjuk ki!
A kisebb lyukakat extrúziós hegesztéssel kell javítjuk. Minden 5 mm-nél nagyon hibát pedig folttal kell javítanunk
A szakadásokat is folttal kell javítani. Ha a szakadás rézsűn, vagy nyúlásnak kitett helyen van, a szakadás éles vonalát le kell kerekíteni a foltozás előtt. Minden vágásnak íveltnek, kerekítettnek kell lennie.
A hólyagokat, nagyobb repedéseket, ismeretlen eredetű hibákat foltokkal kell javítjuk
A foltokat extrúziós hegesztéssel kell rögzíteni. A javítandó felületet legfeljebb 10 perccel a javítás előtt kell letisztítani. A csiszolást egy ütemben kell végrehajtani, úgy hogy teljesen megfeleljen a hegesztésre. A hegesztés a csiszolás kezdőpontjából indul és teljesen eltakarja a csiszolt felületet. A hegesztés újrakezdése előtt a csatlakozási felületet le kell csiszolni. A folt teljesen eltakarja a javítandó területet.
A foltnak kör vagy ovális alakúnak kell lennie ugyanabból az anyagból (típus és vastagság), amelyből az eredeti szigetelés készült, a foltnak minden irányban minimum 150 mm-el kell túlnyúlnia a hibás részen.
Minden egyes szükséges javítást ellenőrzünk!
Minden javítást roncsolásmentesen kell ellenőrizni. A roncsolásmentes vizsgálaton elfogadott javításokat megfelelő jelöléssel kell ellátni. A vizsgáltokon nem elfogadott foltokat addig kell javítani, amíg a vizsgálat eredménye megfelelő lesz.
HOGYAN TÖRTÉNIK A HDPE SZIGETELÉS FEDŐRÉTEGEINEK BEÉPÍTÉSE REKULTIVÁCIÓ ESETÉN?
A műszaki ellenőr átvétele után a földmunkákat végző cég feladata a szigetelőréteg réteg naponta, földdel való eltakarása.
Ha a tervben szerepel védő geotextília réteg beépítése, annak terítése csak a szigetelés átvétele után történhet.
A földmunkát végző cégnek külön gondot kell fordítania arra, hogy az elkészült szigetelésen ne okozzon sérülést a takaró ásványi réteg beépítése. A takaró talajrétegnek olyan szemcseméretűnek és alakúnak kell lennie, amely nem okoz sérülést a szigetelésen. Szögletes vagy éles kövek nem kerülhetnek a szigetelésre.
A földmunkát végző cégnek helyszíni teszt elvégzésével szimulálnia kell az altalaj, szigetelés, és fedő talajréteg beépítését. Ezen a próbaszakaszon a földmunkát végző cég azonos altalajt, azonos fedőréteget, azonos szigetelést és azonos gépeket alkalmaz és igazolja a szigetelőlemez sértetlenségét. A szigetelés kivitelezője nem felelős a fedő talajréteg nem megfelelő technológiával és eszközökkel történő beépítésekor a szigetelésen okozott sérülésekért. Ez a földmunkát végző cég felelősége.
A takaró talajréteg beépítését a nap hidegebb szakaszában kell elvégezni megelőzendő a szigetelőlemez redősödését. Speciális technikával kell a kisebb fodrozódást mutató részeket elkülöníteni megakadályozva az anyag saját maga alá történő gyűrődését.